Update cookies preferences

Tipy na výlety na Liptove

Horský hotel Mních*** leží uprostred hôr obklopený malebnou prírodou na úpätí Západných Tatier, v blízkosti prírodnej rezervácie ´Sokol Mních´, ktorá sa spomína aj v Legende o mníchoch rádu templárskych rytierov. Tí žili v dávnych časoch ako pustovníci v kláštore nad skalou ´Sokol Mních´.

Radi Vám pomôžeme pri plánovaní túry alebo výletov do blízkeho okolia. Menej náročné turistické prechádzky si spríjemníte zberom lesných plodov alebo sa môžete vydať na náročnejšie túry po hrebeňoch Západných Tatier.

shutterstock 2884228

horská cyklistika

Turistika na Liptove

Liptov je jednou z najobľúbenejších destinácií pre horskú turistiku na Slovensku. Majestátne hory a lesy ponúkajú množstvo turistických trás s rôznou náročnosťou a neopakovateľnými výhľadmi. Máme pre Vás zopár tipov pre najkrajšie výlety v okolí Horského hotela Mních:

Žiarska dolina

Prechádzka do doliny trvá 1 hodinu. Náročnosť T1, odporúčané sú však aj tak turistické topánky.

Bobrovecký vodopád

Kľudnou chôdzou prechádzka k vodopádu trvá 20 minút. Náročnosť T1, odporúčané sú však aj tak turistické topánky.

Červenec

Poldenný výlet kľudnou chôdzou po značenom chodníku, možnosť posedieť si a osviežiť sa na chate Červenec, vhodná turistika aj so staršími deťmi.

Babky

Poldenný výlet, zostup môže trvať neschodeným turistom 2,5 hodiny, pre schodených kratšie, s posledným úsekom výstupu môžu mať deti trochu problém, je to strmšie. Stúpanie tohto terénu sa považuje za náročné.

Sivý vrch

Túra vhodná len za priaznivého celodenného počasia, odporúčame ísť Bobroveckou a Jaloveckou dolinou smerom na Poľanu, z Poľany do sedla Pálenica. Výstup trvá 4 hodiny. Cesta späť trvá 2,5 - 3 hodiny cez spomínané Babky alebo cez Červenec. Počas túry na Sivý vrch je možné vidieť aj dve plesá. Stúpanie tohto terénu sa považuje za náročné.

Baníkov

Je potrebné vyviesť sa do Žiarskej doliny, túra na Baníkov - návrat do Bobroveckej doliny cez dolinu Parichvost, celodenný výlet, veľmi náročný - T4. Stúpanie tohto terénu sa považuje za veľmi náročné.